Porselen Seramik karo Neden Tercih Edilmelidir

Modaarts Ceramic Concept

 

Porselen karo Neden Tercih Edilmelidir?


Porselen sözcüğü, porselene benzeyen bir cins midyenin İtalyanca adı olan “porcellana” kelimesinde türetilmiştir.  Porselen Karolar, üyesi olduğu SERAMİK ailesinin, dayanım ve görünüm açısından en üstün özelliklere sahip grubudur. Porselenin diğer seramiklere göre üstünlüğü; bileşenlerinin nitelikleri ve yüksek ısılarda fırınlanmasıdır.  Bu şekilde kazandığı fiziksel dayanıma estetiğinde katılması ile görsel bir ürün elde edilir. Bu ürünün bir diğer özelliği ise ömrünün çok uzun olmasıdır. 

Porselenin havuzda kullanılmasındaki temel neden su emmesinin %0,03 seviyelerinde olmasıdır. Su emmesinin düşük olması malzemenin soğuk hava koşullarında, don karşısında etkilenmemesini sağlamaktır.  Zira seramiğin su emmesi %3 dolaylarındadır. Dolayısıyla doğal yapısı nedeniyle su emen bir malzeme olan seramik don ile karşılaştığında genleşerek patlayabilir.  Malzeme porselen olduğu için yüksek sıcaklıkta pişmektedir. Bu nedenle su emmesi düşüktür, sır yüzeyi parlaktır. Böylece havuzlar içinde temizlik yapılması daha kolaydır ve suyun etkisi daha güçlüdür. 
 
Porselen malzemenin massesi (alt yüzeyle görünen renk) seramiğe göre daha beyazdır. Buda kullanılan hammaddenin daha kaliteli yüksek ve dayanımlı olması demektir.  Porselen malzemede yüzey kusursuzluğu ve dekoratif bir görünüm söz konusudur. Parlaktır, gözenek söz konusu değildir. Seramik ise mattır ve yüzeyde gözeneklere sahiptir.  Porselen malzeme daha serttir ve darbelere karşı daha dayanıklıdır.   

Porselen malzemenin yüzeyi seramiğe kıyasla asit ve alkalilere karşı daha dirençlidir.  Porselen malzeme hijyendir, mikrop ve kiri barındırmaz, sırlı oldukları için leke tutmaz.  Porselen malzeme ısı değişikliklerinden etkilenmez. 200+1000 C’ye kadar, ısı genleşme katsayısı %5-7’den daha küçüktür. Seramik malzeme ise ısı değişikliklerinden etkilenir, genleşme katsayısı daha yüksektir.

 

MODAPOOL HAVUZ EKİPMANLARI

Satıh kaplama malzemesi olarak kullanılan ürünlerimiz dayanıklı ve dekoratiftir, her türlü havuzla uyumlu, verimli renkler ve doku seçenekleri ile, Modapool havuz mozaik, seramik, kaymaz ve taşma kanal porselen tutamaklar ve Abs Izgaralar ile modanın sanatsal dönümünü sağlayan alanlar yaratır. Cam mozaik porselen karo seramikler, sınırsız renk ve doku alternatifleriyle şıklık katar. Leke tutmayan, kolay temizlenebilen, yüksek aşınma dayanımına sahip, asit ve bazdan etkilenmeyen, Kırılma ve darbe dayanımı sağlayan ürünler ile su, uv ışınları ve hava kirliliği gibi düşmanlarının baştan önüne geçmektedir.Konsept otel projelerinde hamam, spa, yüzme havuzu ve süs havuzlarında tercih edilen modapool havuz ekipmanları ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam etmektedir.
 
 
 
X
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı