Moda ve dekor

Moda ve dekor!

Moda anlayışı artık sadece kadınların giyim de kuşamda takip ettikleri bir anlam değil her yaşa, her insana ve her alana hitap eden farklı ve estetik bir anlayış haline gelmiştir. Birçok insan moda anlayışını farklı ve değişik alanlara taşımış ve kullanmaya başlamıştır. Kullanım alanları ise hemen hemen herkesin aklına getirebileceği yaşam alanları olmakla birlikte yenilikçi yapıya sahip insanlar içinde farklı projeler olmuştur. Örneğin, oturduğunuz binanızın dış cephesine, evinizin bir bölümün de, çalışmakta olduğunuz iş yeriniz, ofisiniz de, hatta yapmış olduğunuz yaşam olanları; otel bölümleri, Spa ve saunalar, hamam ve havuzlar olmak üzere binlerce alan birçok amaç ile modaya uygun dekora yönelik yenilenip geliştirilebilir. Bizlerde bu amaçla yola çıkarak Cam mozaik, Cam Tuğla ve Havuz Seramik Dekorlarını Bünyesinde barındırarak hizmet vermeye devam ediyoruz

 


Havuz Spa Hamam Uygulamaları

Havuz yaptırıyorsunuz ve dekor ve dizaynından siz sorumlusunuz. Havuzun hoş ve diğerlerinden farklı bir çalışmayla yapılmış olmasını görmek istiyorsanız en basitinden havuz seramik dekorlarınızı seçebilir ve bunu seçerken birçok farklı, modaya uygun, mimari açıdan hoş gözükecek olan birçok havuz dekor seramiklerinize göz atabilir ve binlerce seçenek arasından hem cebinize hem gözünüze hitap eden ürüne ulaşabilirsiniz.

 

Cam Mozaik Uygulamaları

Moda ve dekor alanında birçok seçenek var olsa dahi modaarts Concept sizler için çalışmakta ve yalnızca göze değil cebede hitap edecek olan ürünleri ile karşınıza çıkmakta. Mozaik uygulanacak zemin öncelikle çok düzgün olmalıdır, çünkü zemin düz olmaz ise engebeli yüzeyler göze hoş gelmeyen bir görünüm sergileyebilir. Cam mozaik uygulamaları sırasında çimento esaslı yapıştırıcılar kullanmak ileride çıkabilecek sorunları baştan bertaraf etmenize yardımcı olacaktır. Epoksi, akrilik esaslı cam mozaik yapıştırıcılarının cam mozaikleri etkileme olasılığı vardır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da eğer uygulama yapılacak yüzey çimento esaslı bir kaplama malzemesi ile kaplı değil ise bu durum da size ileride bir sorun çıkartma olasılığı taşıyor demektir. Diyelimki duvarınızda alçı sıva var ve siz bu alçı sıvanın üzerine cam mozaik yapıştırdınız. Bu alçı sıva zaman içerisinde kimyasal etkileşim ile kimi tür cam mozaikleri etkileyip renklerin bozulmasına yol açabilir, Ne tür cam mozaikler bundan etkilenebilir diye bir soru aklımıza geliyor tabi hemen; bu konu içinde genelde kristal mozaik serilerinden soğuk boyanmış diye tabir edilen yani 900 derece ısıda pişirilmemiş boyalardan mamül kristal mozaikleri türü kastedilmiştir.
 

Cam Mozaik Fileli Uygulama Detayları:

Fileli cam mozaik plakaları tek tek yüzeye yerleştirilir, Yerleştirilen cam mozaik plakaların birbirlerinin derzini tamamlaması gereklidir. Aksi takdirde plakalar tek tek sayılır bu derzlerin dengeli ve uyumlu  bir şekilde yapıştırılmamasından kaynaklanır, Bu kesinlikle istenmeyecek bir görüntü oluşturabilir. Yapıştırılan cam mozaik plakası sertçe duvara sabitlenir. Cam mozaik derz aralarına fuga ile derzleri dolgu işlemi yapılması, Makul bir süre sonra genelde seramik yapıştırıcısı biraz kendini çektikten sonra, Derz dolgusunun uygulanmasına hazırdır, Cam mozakler için uygun bir antibakteriyel derz dolgusu tercih edebilirsiniz,Temizliği ve su geçirmez özellikli çok önemli bir husustur.